Wczytuję dane...

Bouclé - tkanina która zawładnęła wnętrzami

Wygląda jak uroczy i mięciutki baranek i taka też jest w dotyku. Dodaje przytulnego charakteru i zwiększa ciepło oraz komfort w każdym wnętrzu, w którym znajdzie swoje miejsce. Dzięki niej Twój salon, czy sypialnia stanie się oazą spokoju, relaksu i ciepłej atmosfery. Tkanina bouclé, bo to o niej mowa, zawładnęła wnętrzami w zaskakująco szybkim tempie, a jej popularność stale rośnie i nie zwalnia!


Przepięknie prezentuje się jako obicie mebli, takich jak krzesła, sofy, fotele, ale równie dobrze wygląda w prostych i niewielkich dodatkach. Nie musisz więc radykalnie zmieniać swojego wnętrza, żeby ta przyjemna tkanina dobrze się do niego wpasowała. Wystarczy już tylko kilka dodatków z bouclé, aby uzyskać piękne, nowoczesne i modne pomieszczenie.

Jej nazwa z francuskiego oznacza - kędzierzawy, kręcony. Wyróżnia się właśnie fakturą, która przypomina małe pętelki i wygląda dokładnie jak wełna baranka. Została wykonana z włóczek o nieregularnej strukturze, z supełkowatymi zgrubieniami. To bardzo ozdobna tkanina, która wyróżnia się na pierwszy rzut oka i od razu zachęca do odpoczynku.

Tkanina bouclé - przytulne poduszki dekoracyjne

Tkanina bouclé - przytulne poduszki dekoracyjne

Zwykle występuje w jasnych kolorach, jak biel, ecru, czy szarość oraz w naturalnych kolorach ziemi i jak beż, brąz oraz zieleń. Idealnie pasuje do wnętrz w stonowanych barwach, w których nie dzieje się zbyt wiele. Doskonale zwróci swoją uwagę we wnętrzach w stylu skandynawskim. Bouclé jest po prostu stworzona do takich aranżacji. Stonowana surowość wnętrza zostaje przełamana dzięki przyjemnej i miękkiej tkaninie. Taka aranżacja od razu nabiera uroku i przytulności.

Poza surowymi wnętrzami bouclé dobrze czuje się również w klimatach boho oraz aranżacjach, które idealnie łączą te dwa style - scandiboho. W tych wnętrzach natura i przytulność stawiana jest na pierwszym miejscu, nic dziwnego, że bouclé prezentuje się w nich doskonale.

Ale nie tylko na tych dwóch aranżacjach kończy się zastosowanie tkaniny bouclé. Dzięki swojej unikatowości wpisze się również w aranżację utrzymane w stylu rustykalnym, modernistycznym, minimalistycznym, a także loftowym czy eklektycznym. Wystarczy kilka dobrze dobranych poduszek dekoracyjnych ułożonych na kanapie i fotelu, aby zmienić swoje wnętrze nie do poznania!Tkanina bouclé - przytulne poduszki dekoracyjne


Nasze kolekcję poduszek Copenhaga oraz przytulne Cozy doskonale poradzą sobie z tym zadaniem. Możesz łączyć je ze sobą w większe zestawy wykonane z jednej kolekcji np. kilka poduszek Copenhaga w kilku kolorach lub dowolnie miksować - trzy poduszki Copenhaga w szarym, białym lub beżowym kolorze jako baza, oraz dwie zielone, czy niebieskie Cozy, jako dopełnienie aranżacji. Takie połączenia dodają jeszcze więcej oryginalności i przyjemnego oraz przytulnego charakteru, dzięki temu, że zastosujesz aż dwa rodzaje poduszek wykonanych z tkaniny bouclé.

Jeśli jednak chcesz stopniowo wprowadzić do wnętrza tę tkaninę możesz postawić na połączenie kilku gładkich poduszek, jak Velvet i Pram w stonowanym kolorze oraz dwóch lub trzech poduszek jednej z wyżej wymienionych kolekcji - Cozy i Copenhaga.