Wczytuję dane...

Jak zaaranżować kanapę na święta?

Przygotowania do nadchodzących Świąt wiele z nas rozpoczyna od zmiany aranżacji w swoich czterech ścianach.
Czy to w salonie, kuchni, czy w sypialni, wprowadzamy do wnętrza magiczny klimat, którym chcemy cieszyć się jak najdłużej.

Jak zatem zaaranżować kanapę w salonie lub łóżko w sypialni w świątecznym klimacie? 

Poniżej przedstawiamy kilka naszych aranżacyjnych, świątecznych hitów, które z pewnością sprawdzą się w niejednym wnętrzu.
Wystarczy już kilka poduszek w odpowiednich kolorach, aby w naszych mieszkaniach zagościła świąteczna aura.

Aranżacja w stylu glamour - złoto połączone z zielenią.

Złoto i butelkowa zieleń łączą się ze sobą perfekcyjnie. Takie zestawienie kojarzy się głównie z elegancją i bogactwem wnętrz urządzonych w stylu glamour. Podczas świątecznego czasu nie musisz radykalnie zmieniać swojego salonu, czy sypialni, żeby wprowadzić nutę elegancji. Wystarczy już tylko kilka poduszek ułożonych na kapanie, żeby poczuć magię zbliżających się świąt.

Złoto i zieleń będzie pasować do każdej aranżacji, od klasycznych, po modernistyczne, a nawet rustykalne, o glamour nie wspominając :)
Ułóż 3 poduszki dekoracyjne w butelkowo zielonym kolorze i połącz je z dwiema złotymi poduszkami. Taka aranżacja doda głębi i blasku do wystroju mieszkania.


Jak zaaranżować kanapę na święta?Aranżacja Scandi - biel w połączeniu z beżem

Naturalne kolory jak beż, ecru, biel, szarość to niezmienne hity aranżacyjne od kilku sezonów. Chętnie wprowadzamy je do wnętrz, gdyż są łatwe w ustawieniu, połączeniu oraz rozświetlają pomieszczenie, nadając mu przytulności.

Jeśli lubisz biel, proste i przejrzyste formy, a w Twoim wnętrzu króluje przytulna prostota, to ta świąteczna aranżacja będzie dla Ciebie idealna.
Wystarczy kilka odpowiednio dobranych akcesoriów, żeby do wnętrza zagościła nastrojowa, mikołajkowa aura.
Biały kolor kojarzy się z grudniowym, prószącym śniegiem, aby go nieco ocieplić wystarczy zestawić go z jasnym beżem. Tak powstała aranżacja nie naruszy Twojego jasnego, skandynawskiego wnętrza, a jedynie doda mu nieco przytulności.
Do kilku białych poduszek dekoracyjnych o grubej, przyjemnej tkaninie dodaj 2-3 poduszki w beżowym kolorze. Poduszki we wzór urozmaicą wnętrze jeszcze bardziej.
Jak zaaranżować kanapę na święta?

Aranżacja tradycyjna - czerwień, zieleń i biel

Święta kojarzą się nam przede wszystkim ze standardowym, tradycyjnym wręcz połączeniem kolorystycznym. Czerwień przeplatająca się z mocną zielenią, otulona bielą - to barwy, na które patrząc od razu mamy w głowie zbliżającą się gwiazdkę.
Takie klasyczne zestawienie poduszek dekoracyjnych sprawdzi się dosłownie w każdym stylu wnętrza.
Kilka białych poduszek jako baza oraz dwie czerwone zestawione z jedną zieloną lub dwie zielone i jedna czerwona. Takie połączenie jest bezpieczne, dlatego, że nie uzyskamy zbyt nachalnego kolorystycznie zestawu, a jedynie elegancką aranżację, która ociepli wnętrze i sprawi, że kanapa lub łóżko zabłyśnie magią świątecznego klimatu.


Jak zaaranżować kanapę na święta?