Wczytuję dane...

Boho - jeden z najgorętszych stylów aranżacyjnych ostatnich sezonów.

Boho to jeden z najgorętszych stylów aranżacyjnych ostatnich sezonów. Wnętrza w tym stylu charakteryzują się jasnymi, stonowanymi barwami ziemi, naturalnymi materiałami oraz połączeniem lekkości, przytulności i wygody.
Aranżacje pełne swobody, roślinnych i egzotycznych motywów niezaprzeczalnie znajdują sobie entuzjastów, dlatego w tym roku artystyczna bohema będzie również wiodła prym na salonach.
Jak zatem wprowadzić boho do wnętrza i czego nie powinno w nim brakować?


Czym jest w ogóle boho?

Styl boho (z francuskiego la boheme) określał artystyczną cyganerię z XIX wieku, która żyła według swoich własnych zasad i tworzyła sztukę wymykającą się jakimkolwiek normom i konwenansom. Ich życie było barwne, przepełnione buntem i pogonią za wolnością i beztroską. Z czasem boho wykroczył poza wyłącznie aspekty artystyczne i przeniknął do świata aranżacji wnętrz, a już w latach 60’ i 70’ w Ameryce rewolucja hipisowska sprawiła, że inspiracje czerpane z afrykańskiego kontynentu, orientalne i etniczne wzory oraz naturalne materiały spotkały się z bardzo pozytywnym odbiorem.
I tak dzisiaj boho to styl, który z roku na rok zyskuje coraz większą popularność i więcej zwolenników.

.

Poduszki w stylu boho

Poduszki w stylu boho

Jak urządzić mieszkanie w stylu boho?

Ma być przede wszystkim swobodnie, naturalnie, z nutą marzycielskiej lekkości i iskrą fantazji.

Jedną z najważniejszych zasad jest dobór odpowiedniej kolorystyki.
Jeszcze kilka lat temu boho wiązało się z żywymi kolorami, które pełnią energetyczną rolę we wnętrzu, natomiast modernistyczna wersja tego stylu miesza się nieco ze stylem skandynawskim.
Dzięki temu jeśli żywe i mocne kolory to nie Twoja bajka, nie martw się - boho w 2023 roku przepełnione będzie lekkimi, stonowanymi kolorami ziemi, jak beże, delikatne brązy, szarości, kremy, ciepłe odcienie żółci, przygaszone zielenie i przede wszystkim biel we wszystkich odcieniach.

Dodatkowo warto zaopatrzyć się w meble, akcesoria i dodatki wykonane z naturalnych materiałów i odpowiednich kolorów. Drewniane, wiklinowe, czy lniane materiały to prawdziwy must have stylu artystycznej bohemy.
Jeśli nie chcesz kupować nowych mebli, postaw na własnoręczną renowacje i pomalowanie lub oklejenie mebli, które już posiadasz. Dzięki temu Twoje wnętrze uzyska prawdziwą i niepowtarzalną duszę vintage!

Oprócz kolorów i naturalnych materiałów we wnętrzu boho niezbędne są przede wszystkim dodatki! Boho szczyci się niesamowitymi i egzotycznymi wzorami na akcesoriach, jak np poduszki ozdobne, koce, pledy, czy pościele. Etniczne wzory, zygzaaki, miękkie tkaniny, to coś co nada Twojemu wnętrzu nastroju i niepowtarzalnego klimatu beztroski.

Jeśli chcesz wprowadzić ten niesamowity styl do wnętrza małymi krokami polecamy skupić się na dodatkach.
Nie musisz od razu kupować nowej kanapy, wystarczy, że ozdobisz ją narzutą w stonowanym kolorze, np. kremowym lub jasnoszarym i dodasz odpowiednio dobrany zestaw poduszek dekoracyjnych.

Poduszki w stylu boho


Jakie zestawy poduszek do stylu boho?

Doskonałym pomysłem będą oryginalne i nieoczywiste połączenia.

Do neutralnej bazy z trzech poduszek w białym, bądź szarym kolorze dobierz jedną poduszkę w kolorze beżowym, brązowym lub ecru oraz jedną o oryginalnym etnicznym wzorze. Taki zestaw dopełni stonowaną kanapę i nada jej artystycznego wyrazu. A jednocześnie nie będzie wyróżniał się na tle całego wnętrza.

Jeśli chcesz zaszaleć nieco bardziej postaw na kilka poduszek w kolorze stonowanej żółci lub zieleni i to najlepiej o różnych fakturach! Dodatkowo dobierz do tego zestawu jedną bądź dwie poduszki w jasnym ecru lub bieli. Takie połączenie ożywi całą aranżację.

Jeśli Twoim ulubionym kolorem jest ponadczasowa czerń i biel, a mimo wszystko styl bohemy przemawia do Ciebie i chciałabyś wprowadzić go do wnętrza - nic prostszego!
Bohema w nieco bardziej eleganckim wydaniu również zrobi furorę w pomieszczeniu!
Tylko pamiętaj, aby przełamać dwa kontrastowe kolory ciekawym, orientalnym wzorem.