Wczytuję dane...

Tropikalne wzory, kwiaty, liście.

 Czas odwiedzić tropiki! Jeśli do urlopu zostało jeszcze kilka miesięcy, a Ty już marzysz o szerokich plażach, błękitnym oceanie i zielonych ogrodach, musisz poznać nasz pomysł na wprowadzenie do wnętrza wakacyjnej atmosfery. Nie lubisz podróży samolotem? Do odbycia stylowej wycieczki ze sklepem internetowym Poduszkowcy.pl wystarczy odrobina czasu i chęć poznania dobrego wzornictwa. Tropikalne aranżacje wnętrz to hit ostatnich lat. Liściaste motywy XXL, kolorowe kwiaty, motyw trzciny lub palm zdobią meble tapicerowane, ściany oraz poduszki. Roślinne elementy wyposażenia świetnie łączą się ze stylem nowoczesnym, glamour oraz mid-century modern. Zapraszamy do modnej, miejskiej dżungli!

Stylowy trend w aranżacji wnętrz: domowa dżungla.

domowa dżungla poduszki dekoracyjne


   Zastosowanie tropikalnych wzorów w nowoczesnym lub klasycznym wnętrzu szybko nada mu świeżości. Łączenie takich deseni nie jest proste. Odważny, określony motyw wymaga odpowiedniej oprawy i konsekwentnego dopasowania pozostałych elementów wyposażenia pomieszczenia. Tropikalne motywy w magiczny sposób odmieniają wnętrze. Tworząc charakterystyczną aranżację, opartą o egzotyczne wzory należy pamiętać o kilku zasadach.

I. Powielanie motywu roślinnego sposobem na spójną aranżację wnętrza.


Tworząc aranżację salonu, sypialni lub pokoju dziennego, opartą o motywy roślinne bądź tropikalne, starajmy się, by pozostałe elementy w jakiś sposób nawiązywały do tropikalnego wzoru. Wybór poduszek, dywanu i tapety z podobnym motywem pozwoli na zachowanie spójności kompozycyjnej. Poszczególne elementy nie muszą być identyczne, wystarczy, że łączy je kolor.

II. Tropikalne motywy: wzory, liście, kwiaty a dobór kolorystyki mebli, lamp i dodatków.


Tropiki kojarzą nam się z kontrastującymi kolorami. Nasycone zielenie łączą się ze słonecznymi żółciami, nasyconymi czerwieniami, efektownym pomarańczem, fioletem i niebieskim w jasnym odcieniu. Doskonałym tłem aranżacyjnym dla egzotycznej aranżacji wnętrza będą jasne ściany i podłogi. Pozwala to na doskonałe wyeksponowanie motywów roślinnych oraz nasyconych barw w detalach. Wyraziste kolory najlepiej sprawdzą się w detalach, pozwalając na nadanie wnętrzu charakteru. Najlepiej zastosować je w dodatkach np. na poduszkach dekoracyjnych ułożonych na sofie; wtedy będą odpowiednio wyeksponowane, jednak nie przytłoczą całości.

domowa dżungla poduszki dekoracyjne


III. Motywy roślinne i naturalne materiały.


Motywy roślinne świetnie czują się w jasnych wnętrzach. Doskonale łączą się z meblami i dodatkami wykonanymi z naturalnych materiałów. Lubią towarzystwo rattanu, drewna i wikliny. W połączeniu z barwami ziemi nadają wystrojowi wnętrza bliskiego naturze charakteru. Liściaste inspiracje po raz pierwszy zagościły na światowych salonach w ubiegłym wieku. Słynna tapeta z motywem liści bananowca jest dostępna w sklepach do dziś, a jedna jej rolka kosztuje przeszło 2000 zł. Motyw roślinny odnajdzie się także w ekskluzywnej przestrzeni. Zestawiony ze skórą, meblami z ciemnego drewna i połyskującymi dodatkami pozwoli na stworzenie aranżacji rodem z Hollywood. Trend miejskiej dżungli, zabawa kolorami i motywami kwiatowymi doskonale sprawdza się w nowoczesnych apartamentach oraz w eklektycznych mieszkaniach z duszą.

Poduszki dekoracyjne w liście palmowe.


   Nasze poduszki dekoracyjne w palmowe liście wyglądają świetnie zarówno w pojedynkę, jak i w kompozycjach. Wyrazisty motyw inspirowany tropikami świetnie łączy się z nowoczesnymi poduszkami PickUP. W naszych sklepie internetowym z poduszkami znajdziecie także ciekawe, eleganckie zestawy oparte o poduszki dekoracyjne z linii Velvet. Liście bananowca świetnie łączą się z geometryczną kratą i minimalistycznymi formami.

domowa dżungla poduszki dekoracyjne zestawy poduszkowcy.pl


   Tropikalne motywy, wzory i formy przenoszą się na fotele, sofy, dywany, tapety i wiele więcej. Dobrą bazą do stworzenia aranżacji będą nasze poduszki. Dekoracyjne poduszki z motywem liści lub poduszki w nasyconych barwach znajdziecie w sekcji PODUSZKI i ZESTAWY na naszej stronie internetowej. Zamienienie salonu w miejską dżunglę jest prostsze, niż myślisz!